Chlorella pyrenoidosa

Chlorella

Chlorella pyrenoidosa je jednobunečná sladkovodná riasa s najvyšším obsahom chlorofylu, vďaka čomu dostala pomenovanie chlorella. Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela. Chlorella nám odovzdáva kompletné spektrum výživných látok i energiu všetkých prírodných živlov. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme a tam načerpanou energiou prehrieva ľudský organizmus. Spoločnosť, vyrábajúca surovinu, vlastní certifikát ISO 9002 a certifikát medzinárodnej kvality, čím je uznávaná ako spoločnosť určujúca štandard kvality. V Japonsku je výrobca licencovaný k dovozu a predaju svojich produktov v kategórii "liečivých potravín". Užitočné vlastnosti Chlorelly sú odbornou verejnosťou sledované už od roku 1890. Chlorella pyrenoidosa je nezávisle (priebežne) testovaná japonskými kontrolnými úradmi - má minimálne 76% a vyššiu stráviteľnosť.

Chlorella je širokozáberovný očistný prostriedok a hoci nie je liekom, predsa lieči. Je najbohatším zdrojom chlorofylu, ktorý zlepšuje ľudom krvný obraz, urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Zlepšuje tiež okysličenie organizmu, čím bráni vzniku infekčného prostredia. Liečitelia tvrdia, že zelené farbivo uchováva slnečnú energiu, ktorá nám odovzdá múdrosť a lásku. Chlorella obsahuje aj aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa tvorí serotonín (hormón radosti a šťastia, jeho pokles privádza depresiu a únavu) a večer ho telo premieňa na melatonín (lepšie zaspávame).

Najsilnejšou zložkou chlorelly je rastový faktor CGF, ktorý má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt, pôsobí silne "prebioticky", tzn. zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej ale i vaginálnej mikroflóry. CGF až 4x urýchľuje rast acidofilnej kultúry. Prebiotika sú dôležitejšie než biotiká samotné, pretože upravujú prostredie, v ktorom mikroflóra žije.

Chlorella nepracuje ale iba ako prebiotikum, pôsobí aj antibakteriálne. Obsahuje látku zvanú Chlorellin, ktorá je prirodzeným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky Allicin a Ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí Chlorellín len proti patogénnym organizmom, bez poškodenia tráviacej mikroflóry.

Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu celkom výnimočne. Bunečné steny chlorelly na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom z organizmu odchádzajú prirodzenou cestou (stolicou). Pevná vláknina chlorelly mechanicky (ako kefy) odstraňuje nánosy odpadu, prichyteného v tráviacom trakte.

Chlorella posilňuje imunitu celostným pôsobením. Vytvára nepriateľské prostredie pre nepriateľské organizmy a priateľské prostredie pre organizmy prospečné. Vďaka čisteniu naštartuje obranné mechanizmy. Nasýtením buniek dodá energiu k boju o život.

Zhrnutie účinkov

  • Čistí a zásobuje naše telo
  • Zvyšuje imunitu a sexuálnu výkonnosť
  • Podporuje trávenie a je prevenciou rakoviny hrubého čreva
  • Zmierňuje zápaly, vredy a alergie
  • Chráni srdce a cievy, znižuje cholesterol
  • Omladzuje organizmus, vitalizuje bunky, stimuluje rast a vývoj človeka
  • Pôsobi zásadotvorne - odstraňuje prekyslenie organizmu
  • Pomáha diabetikom
  • Pôsobi proti únave a stresu

pokračovať na stránku Unikátne látky chlorelly pyrenoidosy >>

© Copyright 2023 Del Nicky, použité obrázky sú ilustračné
www.zelenepotraviny.delnicky.sk