Odpovede na najčastejšie otázky:

Aké prvé pozitívne výsledky sa dajú očakávať pri užívaní chlorelly?

Zlepší sa zažívanie, obzvlášť pokiaľ trpíte zápchou, hnačkou a podobne. Citlivejší ľudia rýchlo pocítia vyššiu hladinu energie a skvalitnenie spánku. Veľa prospešných účinkov je ale nenápadných a nedajú sa určiť len zo subjektívnych pocitov. Napr. očisťovanie od ťažkých kovov sa nedá subjektívne rozpoznať.

Je chlorella vhodná pre deti?

Určite. U deti užívajúcich chlorellu sa znižuje množstvo výskytu respiračných ochorení a majú silnejší imunitný systém. Pri dlhodobých štúdiách sa zistilo, že deti užívajúce chlorellu rástli rýchlejšie a lepšie sa vyvíjali. Záverom z tejto štúdie je: "Chlorella je obzvlášť účinná pre deti, ktoré nemajú radi zeleninu. Pomáha im pri prevencii detskej anémie, zlepšuje vstrebávanie a čistí zažívací trakt. Deti z pozorovaných skupín neužívajúcich Chlorellu trpeli častejšie nachladnutím a kazovosťou zubov. Mali častejšie zažívacie problémy a problémy s telesnou váhou."

Prečo som o chlorelle doposiaľ nepočul?

Chlorella sa zatiaľ nestala predmetom masívnej a niekedy klamlivej reklamy. Nesľubuje zázraky, ale pomáha nášmu organizmu ako vynikajúca potravina. Chlorella nie je zázračná tabletka na boľavý orgán, ale je "najvyššou formou ošetrenia organizmu potravou". Ošetruje organizmus tým, že potrebné látky dodáva a zlé vypudzuje. Chlorella odstraňuje dve príčiny zdravotných problémov: nedostatok vitálnych a prebytok škodlivých látok. Má to jeden háčik. Žiadna zmena stravovacích zvyklostí neozdravuje "zázračne" zo dňa na deň či z hodiny na hodinu, ako si to bežný konzument žiada.

Pre aké iné účely sa chlorella pyrenoidosa používa?

Okrem tabletkového použitia sa pridáva aj do cestovín, pečiva, či do sušienok. V akejkoľvek podobe zlepšuje nutričnú hodnotu stravy. Chlorella pridaná do cesta nielen zvýši nutričnú hodnotu, ale udržuje ho aj dlhšie čerstvé. Pre zvýšenie kvality a chuti sa chlorella pridáva do vín, zákuskov, syrov, zmrzlín, majonéz, ryže alebo nealkoholických nápojov.

Má chlorella viditeľné omladzujúce účinky?

Aj kozmetické spoločnosti zaraďujú do sortimentu omladzujúce potravinové doplnky. Chlorella má estetizujúce vlastnosti. Vnímaním "green foods" ako "kozmetických" záležitosti prenikol do starostlivosti o imidž kúsok inteligencie. Zelené potraviny sú súčasťou dennej hygieny a starostlivosti o vzhľad. "Voňavý" kozmetický priemysel "prekrýva" našu prirodzenú vôňu, vôňou "príťažlivou". Chlorella má rolu opačnú. Vďaka chlorofylu nepríjemné vône neprekrýva, ale odstraňuje. Chlorella je súčasťou jedálničku tzv. "high society" (vyššej spoločnosti). Stala sa "kultúrne podmienenou zložkou stravy". Je moderným pachovým eliminátorom a je súčasťou spoločenského bontónu. Málo čo znepríjemní intímny a spoločenský život než každodenný dych alebo nepríjemne zapáchajúce pyžamo... Dezodoračný aj sexuálne posilňujúci vplyv chlorelly podporuje intímnu harmóniu. Chlorella zvyšuje naše spoločenské sebavedomie.

Ako chlorella pôsobí na imunitný systém?

Pólom medicíny, kde sa dočkáme najväčšej odmeny, je imunológia. Tá študuje imunitný systém, mechanizmus tela, ktorý bol vyvinutý pre boj s cudzorodými látkami, či už s baktériami, vírusmi či chemikáliami a proteinmy. Obrana tela pozná jedinečné spôsoby, ako deaktivovať alebo detoxikovať každú z týchto látok. Ukázalo sa, že chlorella stimuluje "systém odozvy cez hostiteľa" a vyvíja tak významnú protirakovinovú aktivitu. Chlorella povzbudzuje vlastnú obranu tela a organizmus dokáže s rakovinou (aj s inými ochoreniami) lepšie bojovať!

© Copyright 2023 Del Nicky, použité obrázky sú ilustračné
www.zelenepotraviny.delnicky.sk