Unikátne látky chlorelly pyrenoidosy

Sporopolleín

Táto látka je zahrnutá v strednej časti bunkovej steny chlorelly pyrenoidosy. Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu úplne výnimočne. Bunkové steny na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom z organizmu odchádzajú prirodzenou cestou (stolicou). Dr. Liebke sa venoval výskumu očistných schopností chlorelly u ľudí trpiacich otravou zubnými (amalgánovými) výplňami. Konštatoval pozitívne výsledky. Sporopolleín je unikátna látka, ktorá robí z chlorelly ojedinelý detoxikačný prostriedok vhodný pre moderného človeka.

Chlorofyl

V roku 1940 písal chirurgický časopis Journal of Surgery o 1200 chorých, ktorým chlorofyl urýchlil hojenie rán. Je pozoruhodné, že hemoglobín, naše krvné farbivo, má okrem ústredného prvku rovnakú štruktúru ako chlorofyl. Rastliny vďaka chlorofylu žijú a dýchajú, ľuďom zlepšuje krvný obraz, urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Takisto zlepšuje okysličenie organizmu, čím bráni vzniku infekčného prostredia. Liečitelia tvrdia, že zelené farbivo uchováva slnečnú energiu, ktorá nám odovzdáva múdrosť a lásku. Veda to podporuje. Chlorella je najbohatším zdrojom chlorofylu na našej planéte.

Tryptofan

Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. S poklesom hodnoty serotonínu príde depresia a únava. Večer telo premieňa serotonín na melatonín a my lepšie usíname. Je to pozoruhodná zhoda vedy a intuície.

CGF

Dr. Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly rastový faktor pomenovaný CGF (Chlorella Growth Factor). Je to najsilnejšia zložka chlorelly. Najväčšiu koncentráciu CGF má práve chlorella pyrenoidosa. CGF má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt. Pôsobí veľmi "probioticky", tzn. zvyšuje rýchlosť rastu i kvalitu života črevnej (ale napríklad i vaginálnej...) mikroflóry. CGF až 4x urýchľuje rast napr. acidofilnej kultúry! Probiotiká sú dôležitejšie ako biotiká samotné, pretože upravujú prostredie, v ktorom mikroflóra žije. Užívaním chlorelly vytvárame podmienky pre rast prospešných bakteriálnych kultúr, ktoré nás chránia pred civilizačnými chorobami, napr. pred plesňami.

CGF je vodou extrahovateľná frakcia buniek obsahujúcich voľné aminokyseliny, peptidy, glykoproteiny, polyamidy, niektoré vitamíny a minerálne látky. Účinky extraktu boli skúmané v niekoľkých vedeckých prácach. Zistené výsledky dokazujú, že CGF podporuje regeneráciu tkanív, delenie a rast buniek. Stimuluje tvorbu leukocytov a ich fagocyt. aktivitu, stimuluje tvorbu lymfocytov zodpovedajúcich za syntézu protilátok, ktoré zabezpečujú imunitu organizmu voči infekciám. Podporuje tvorbu červených krviniek, je vhodným dietetikom pri aplikácii probiotík. Cenným poznatkom je preukázaná schopnosť organizmu rýchlejšie sa regenerovať po aplikácii extraktu pri poškodení ionizujúcim žiarením. Extract z chlorelly sa dobre uplatňuje pri vonkajšej aplikácii, tj. liečení chronických zápalov, ekzémov, vredov, popálenín a iných zle sa hojacích rán.

Chlorellín

Chlorella nepracuje iba ako probiotikum, ale pôsobí i antibakteriálne. Obsahuje látku nazvanú Chlorellín, ktorá je prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky Allicín a Ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík pôsobí Chlorellín iba proti patogénnym organizmom bez poškodenia tráviacej mikroflóry. Preto je možné veľkými dávkami Chlorelly pyrenoidosy docieliť u infekčných ochorení i antibiotický efekt. Dr. Liebke v prípade infekcií odporúča "šokovú terapiu". Tj. 3x denne až 50 tabliet (a pokračovať niekoľko dní). Často sa podarí infekciu úplne zastaviť, alebo aspoň urýchliť liečbu.

pokračovať na stránku Účinky chlorelly pyrenoidosy >>

© Copyright 2023 Del Nicky, použité obrázky sú ilustračné
www.zelenepotraviny.delnicky.sk