Jarná únava - detoxikácia organizmu

Jarná únava

Každý z nás pozná jarnú únavu ... sme vyčerpaní, spomalení, nič sa nám nechce. Príčinou sú dlhé zimné večere, kedy si dopraje každý človek viac jedla, väčšinou v teple svojho domova, pri televízii a pritom sa zabúda na aktívny pohyb.

Kým však navonok hodujeme, vo vnútri tela náš žalúdok trpí. Konzumujeme veľa jedla naraz a náš tráviaci systém nestíha tráviť tak rýchlo, ako jeme. Aby si pomohol začne prebytočné jedlo, ktoré nestihne stráviť, ukladať. Spolu s prebytočným jedlom sa vo vnútri tela ukladajú aj toxíny, ktoré zaťažujú organizmus, ako napríklad ťažké kovy, konzervačné látky, antibiotiká, lieky, pesticídy, plesne, baktérie...

Ak nie ste spokojní s tým, ako Váš organizmus zvládol toľký príval potravín, určite Vám prospeje "prečisťovacia kúra" (detoxikácia). Znamená vnútornú očistu organizmu od škodlivých toxických látok. Detoxikáciu možno vykonávať u každého človeka, nezáleží na veku ani na pohlaví. Pri detoxikácií dochádza k uvoľňovaniu toxických látok a hlienov z tela.

Zelené potraviny sú pri detoxikácii organizmu vynikajúcou pomôckou. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) a Chlorella organizmus zbavujú "zimných nečistôt" a odbúravajú škodlivé látky z tela. Po takejto očiste sa lepší fyzická i duševná hladina človeka, pribúda sexuálna energia, urýchľuje sa metabolizmus, povzbudzuje sa imunitný systém, lepší sa okysličenie krvi, skvalitňuje sa spánok...

Nápoj zelený jačmeň

Pri detoxikácii je dôležité, aby sme telo zásobovali dostatkom vody - dodržiavali pitný režim. Denne by sme mali vypiť 2 až 4 litre vody. Najlepšia je neperlivá voda, voda priamo z prírodného prameňa alebo bylinkový čaj bez cukru. Pitím dostatočného množstva vody podporíme vylučovanie jedovatých látok z tela.

Dôležitým krokom detoxikácie je zbaviť sa alebo aspoň obmedziť naše zlozvyky, ako je fajčenie, konzumácia čokolády, kávy a alkoholu. Keď už sa rozhodneme zmeniť stravu, dopriať si vnútornú očistu, samozrejmosťou je aj vonkajšia očista. Doprajte si tiež raz za čas saunu alebo masáže! A netreba zabúdať na aktívny pohyb, či už vo forme prechádzky, turistiky alebo cvičenia!


"Ak si chcete vo svojom tele po zime upratať,
pomôže Vám jačmeň a chlorellu užívať!
Chlorella je výborná na detoxikáciu,
jačmeň dodá telu stratenú energiu..."
:-)


© Copyright 2023 Del Nicky, použité obrázky sú ilustračné
www.zelenepotraviny.delnicky.sk