Podpora detoxikácie organizmu

Čo je detoxikácia organizmu?

Detoxikácia tela sa týka všetkých orgánov tela ale hlavne je dôležitá pre: pokožku, obličky, pečeň, lungs and gall bladder. Všetci sme vystavení toxínom s okolitého prostredia akými sú napr. znečistený vzduch, pesticídy, insekticídy a rôzne iné zdroje. Ak budete pravidelne robiť detoxikáciu tela, pomôžete mu aby sa čistilo od toxínov samo, keďže bude už pripravené na to.

Chia detoxikácia

Jedením jedál typu – surová zelenina, ovocie, hnedá ryža – natural, proso alebo quinoa, a Chia semienka vám pomôže prečistiť hrubé črevo, ktoré je najdôležitejším orgánom pri detoxikácii.

Pre správny režim detoxikovania, môžte jesť semienka Chia tak, ako keby ste jedli psyllium: obe absorbujú niekoľko násobne viac vody, ako vážia a skracujú transportný čas odpadu, ktorý sa zbiera v hrubom čreve, alebo inak povedané zlepšujú peristaltiku čreva.

Napr. jedávate hlavne ovocie, zeleninu a varené celé zrná niekoľko dní a k tomu robíte 1 až 2 dni detox pomocou Chia semienok tak, že si dáte polku pohára čerstvého práve vymačkaného jablkového džúsu každé dve hodiny. Pite bylinkové čaje – ako sú koreň púpavy, ďatelina alebo lopúch na prečistenie. Ráno a poobede si dajte 2 až 3 lyžice Chia semienok. Pite naviac 4 až 6 pohárov čistej filtrovanej zdravej vody počas tejto kúry!

Jablkový džús vám pomôže zmäkčiť stolicu, detox bylinky pomáhajú zase pri procese čistenia a Chia vám posunie odpad z čriev efektívne a správnym smerom rýchlo von. Samozrejme pamätajte na hydratáciu a odpočinok !!!

Mini Recept:

Dnes môžte Chia semienka pridať napr. do mufinov, vaflí, palaciniek, koláčov a pod.. Väčšinou je vhodné použiť 1 lyžicu semienok na dochutenie.

Ktorým smerom ísť? Chcete sa zároveň prečistiť a aj nabrať energiu? Tento super zelený drink, je práve to, čo by vám doktor neobjednal :-) . Je plný super potravín : cesnak, Chia semienka, škorica, tekvica a ďalších. Nebudete vedieť čo s tou energiou robiť, keď tento drink vypijete! Všetky ingrediencie dajte do mixéra, okrem ľadu a rozmixujte ich až vám srdce bude plakať :-) . Nakoniec pridajte ľad, ktorý jemne rozdrvte. Nalejte do veľkého vtipného pohára a vychutnajte si silu tejto očisty!

Super Chia Očistný Monštrum Drink

  • 1.25 pohára nízkotučného sójového mlieka
  • 1/4 pohára vody (môže byť aj trošku viac, podľa chuti)
  • 2 kocky ľadu
  • 1 veľká lyžica Chia semienok
  • 3 prírodné kapustové listy (alebo použite špenát)
  • 1 mini lyžička tekutého cesnakového extraktu
  • 1/3 pohára konzervovanej tekvice
  • 1/2 čajovej lyžičky škorice
  • štipka muškátového oriešku
  • 1/2 lopatky zeleného jačmeňa

© Copyright 2023 Del Nicky, použité obrázky sú ilustračné
www.zelenepotraviny.delnicky.sk